تبلیغات
نارنج سبز ورزش و حاشیه ها

نارنج سبز ورزش و حاشیه ها
تحلیل ورزش و حاشیه های آن
نویسندگان
نظر سنجی
آیا ورزش کشور را در زمان علی آبادی موفق می دانید ؟ابر برچسب ها
لینک های مفید

امیر قلعه نوعی:
سحام
نیوز: : آقای احمدی‌نژاد! چرا هر كس در فوتبال ایران مردم را خوشحال می‌كند او جابجا می‌شود البته می‌دانم ممكن است این سوال باعث خانه‌نشینی‌ام شود.

امیر قلعه نوعی:
هرکس مردم را خوشحال می کند برکنار می شود/شاید این صحبت ها مرا خانه نشین کند

سحام نیوز: : آقای احمدی‌نژاد! چرا هر كس در فوتبال ایران مردم را خوشحال می‌كند او جابجا می‌شود البته می‌دانم ممكن است این سوال باعث خانه‌نشینی‌ام شود.


امیر قلعه نوعی ، سرمربی سپاهان با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: بزرگترین علتی كه باعث شد تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی صعود پیدا نكند سیاسی شدن فوتبال ما بود. متاسفانه ورود مسئولان دولتی و غیرورزشی به وزرش و فوتبال ما باعث شد كه این بار هم به جام جهانی صعود پیدا نكنیم. تیم ایران در دو دهه اخیر دو بار به جام جهانی راه یافت كه هر دو بار در زمان مدیران ورزشی یعنی دادكان و مصطفوی بود.


وی اظهار داشت: متاسفانه یكسری از مدیران با استفاده از قدرت‌های دولتی وارد ورزش شده و به آن ضربه می‌زنند. چرا مدیرانی امثال مصطفوی، فتح‌الله‌زاده، دادكان و كاشانی نباید اكنون در ورزش مدیریت كنند. چرا آذری مدیرعامل سابق ذوب‌آهن نباید دیگر در این تیم باشد و چرا كارخانه كه یكی از افتخارات ورزش والیبال است اكنون باید كنار برود. من از رییس‌جمهور سوال می‌كنم كه چرا هر كسی در ورزش دل مردم ایران را شاد می‌كند او جابجا می‌شود. اگر دولت برای ورزش هزینه می‌كند لااقل مدیریت آن را به دست آدم‌های ورزشی بسپارد البته می‌دانم ممكن است این صحبت‌های من هم باعث خانه‌نشین شدن شوم اما با علم به این مساله می‌گویم كه ‌١٥ سال سابقه‌ی كار اجرایی در ورزش را دارم و به خوبی می‌دانم كه اگر مسئولیت‌های اجرایی به دست ورزشی‌ها باشد نتایج بهتری خواهد داشت و اكنون نیز امید به تغییر و تحولات آتی دارم


وی گفت: متاسفانه این آدم‌ها به دلیل آن كه تخصصی در كار ندارند پس از اینكه در مناصب‌شان قرار می‌گیرند تحت تاثیر دوربین‌های تلویزیونی و مطبوعات قرار گرفته و در آن غرق می‌شوند و نمی‌توانند به درستی در ورزش مدیریت كنند و این به ورزش و فوتبال ما ضربه می‌زند.


قلعه‌نویی كه این صحبت‌ها را در واكنش به اظهارات اخیر امیررضا واعظی آشتیانی مدیرعامل باشگاه استقلال بیان می‌كرد، ادامه داد: چطور می‌شود این آقایان كه چنین صحبت‌هایی درباره من می‌كنند و از كارم ایراد می‌گیرند زمانی در صدد تمدید قرارداد با من بودند. اولا مردم مرا می‌شناسند و البته این آقایان كه به تازگی وارد فوتبال شده‌اند را هم می‌شناسند و قضاوت با خود مردم است. آن‌ها دو بار از من به صورت جدی خواستند كه قراردادم را با تیم استقلال تمدید كنم نه صحبت از مبلغ كردند و نه شرایطی را گذاشتند كه اكنون می‌گویند شرایط را به گونه‌ای گرفتیم كه قراردادی امضاء نشود، در هر حال آن‌ها مصرانه خواستند كه من قراردادم را تمدید كنم اما چون صداقتی در كار ندیدم این كار را نكردم. البته بحث استقلال با این آدم‌ها فرق می‌كند، همان طور كه گفتم آنها افرادی هستند كه با حمایت آدم‌های دولتی وارد فوتبال شدند.


قلعه‌نویی گفت: اگر من بد بودم و ادبیاتم بد بود چرا آن‌ها خواستند در تیم استقلال باقی بمانم اما اكنون كه رفتم تنها به دلیل آن كه نگرشی سیاسی دارند می‌خواهند مرا تخریب كنند اما خوشحالم كه مردم مرا را می‌شناسند و از آن‌ها نیز شناخت دارند.


قلعه‌نویی همچنین با اشاره به حضور صمد مرفاوی به عنوان سرمربی تیم استقلال گفت: در زندگی‌ام از هیچ كسی دلخور نشدم چرا كه همیشه توكلم به خدا بوده و سعی كردم به توانایی‌هایم متكی باشم. لذا از مرفاوی هم هیچ دلخوری ندارم و برایش آرزوی موفقیت می‌كنم.


وی همچنین در واكنش به اظهارات مجتبی جباری كه از مربیگری او در تیم استقلال انتقاد كرده بود، گفت: تیمی كه نتیجه نمی‌گیرد كادر فنی آن مسئولیت اصلی پاسخگویی را دارد؛ زمانی كه تیم استقلال قهرمان لیگ هشتم شد بنده آمدم و گفتم كوچك‌ترین سهم را در این قهرمانی دارم لذا آن زمان خودم چنین صحبت‌هایی را به صراحت بیان كردم و احتیاج نیست كه جباری بخواهد از عملكرد من انتقاد كند. البته هنوز انتقاد جباری را نشنیده‌ام اما اگر هم او انتقادی كرده باشد در شان من نیست كه جوابش را بدهم. جباری تاكنون دو بار با تیم استقلال قهرمان لیگ برتر شده كه هر دو مرتبه هم در زمان مربیگری من بوده است اما من ‌١٧ قهرمانی را در كارنامه دارم لذا در شان و جایگاه خودم نمی‌بینم كه جواب او را بدهم.


سرمربی تیم فوتبال سپاهان همچنین با اشاره به روند آماده‌سازی تیمش برای حضور در مسابقات لیگ نهم گفت: خوشبختانه تمرینات تیم سپاهان از سایر تیم‌ها زودتر شروع شد و همچنین ما یارگیری خوبی در این فصل داشتیم كه می‌خواهم از مدیران و مسئولان باشگاه سپاهان بابت این مساله تشكر كنم اما مشكلاتی نیز پیش روی ما بود.


وی افزود: یكسری از بازیكنان در تمرینات با ما نبودند كه درگیر تیم ملی یا تیم امید و یا به مرخصی رفته بودند. ابراهیم توره هم كه به دلیل مشكلات خانوادگی به مرخصی رفته بود و قرار بود امروز (سه شنبه) در تمرینات حاضر باشد بدقولی كرد و نیامد كه معتقدم باید جریمه شود و حتما هم می‌شود. البته ما در صدد جذب یك مهاجم خارجی دیگر هم هستیم كه احتمالا از كشور برزیل یا مغرب خواهد بود.


قلعه‌نویی گفت:‌ سپاهان از ابتدا خوب شروع كرد و من صددرصد از عملكرد بازیكنان در تمرینات راضی هستم و شرایط را نیز مطلوب ارزیابی می‌كنم. ضمن این كه در اصفهان آرامش خاصی دارم و مردم خوب این شهر از جمله طرفداران تیم سپاهان و استقلال به من لطف دارند. ما اینجا شاهد حضور ‌٤٠٠ الی ‌٥٠٠ نفر تماشاچی در تمرینات هستیم و پیش‌بینی می‌كنم هنگام شروع مسابقات این جمعیت به حدود دو الی سه هزار نفر برسد و همچنین برای تماشای دیدارهای خانگی‌مان نیز بیش از ‌٥٠ هزار نفر به استادیوم بیایند.


وی همچنین با اشاره به دستورالعملی كه گفته می‌شود وزارت صنایع به تیم‌های صنعتی برای تعیین سقف قرارداد بازیكنان و مربیان تیمشان مصوب كرده است، گفت: سوال من اینجاست كه باشگاهی كه ‌٧٥ تیم دارد و در هفت یا هشت رشته ورزشی فعالیت می‌كند و شش سال پیاپی در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا حضور دارد و نشان از یك باشگاه پیشرفته نیز دارد چرا باید خراب شود؟ متاسفانه ما در ایران عادت كرده‌ایم كه جایی كه خراب است را آباد نكرده و چون كار را بلد نیستیم جایی كه آباد است را خراب كنیم. امسال حدود ‌٢٥ درصد از بودجه‌ی تیم سپاهان كم شده و در عوض به برخی تیم‌های دولتی از جمله استقلال و پرسپولیس یك میلیارد تومان كمك كرده‌اند. امسال را كمك می‌كنیم، سال بعد را چه می‌كنید؟ معتقدم این یك كار بچه‌گانه است كه جز ضربه‌ زدن به تیم‌های خوب فایده‌ای دیگر ندارد و به جای اینكه ما سپاهان را به عنوان یك باشگاه و تیم الگو به دیگران نشان دهیم و از آن نمونه‌برداری كنیم با تصمیمات غلط آن را خراب می‌كنیم.


وی افزود: در حال حاضر قراردادهای ما در تیم سپاهان به صورت كارانه‌ای بوده و حداقل و حداكثری دارد به طور مثال برای پیروزی‌ها و موفقیت‌ها پاداش‌هایی در نظر گرفته می‌شود و همچنین حضور در تمرینات، حضور در لیست ‌١١ نفره و لیست‌های دیگر نیز از جمله ملاك‌های ارزیابی است كه درآمد بازیكن را به حداكثر می‌رساند و البته عدم رعایت این مسائل باعث كاهش قرارداد می‌شود. قراردادهای ما مشروط است و حدودش كاملا مشخص است.


سرمربی سپاهان در پاسخ به این سوال كه آیا درست است كه قرارداد شما ‌٤٥٠ میلیون تومان بوده و البته در صورت قهرمانی سپاهان در لیگ نهم ‌١٥٠ میلیون تومان نیز پاداش می‌گیرید، گفت: این رقم در مجموع می‌شود ‌٦٠٠ میلیون تومان كه برای مربی‌ای كه تیمش را قهرمان كند مبلغ زیادی نیست و البته كم هم هست. اسم نمی‌آورم اما مربی‌ای داشتیم كه تیمش را قهرمان كرده و فصل بعد قراردادش به میزان یك میلیارد و ‌١٠٠ میلیون تومان در یك فصل نیز رسیده است. اما من در استقلال قراردادم پس از قهرمانی مبلغ ‌٣٨٠ میلیون تومان بود. ما باید كاری كنیم تا تیم‌های استقلال و پرسپولیس به ردیف بودجه‌ی مشخصی برسند چرا كه همیشه نمی‌توان به این تیم‌ها كمك كرد باید سعی كنیم تا آن‌ها تبدیل به یك باشگاه شوند.


قلعه‌نویی افزود: اسم نمی‌آورم اما تیم‌هایی بودند كه از هزینه‌های سرشار دولتی استفاده كردند و البته سهمیه‌ای هم برای لیگ قهرمانان آسیا به دست نیاوردند و اكنون به جای اینكه ما سپاهان را الگو قرار دهیم، همین آقایان و مسئولان این تیم‌ها دنبال آن بودند تا مهدی رحمتی را به تیم‌شان بیاورند.


قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال كه چطور می‌شود مهدی رحمتی پیشنهاد ‌٧٠٠ میلیونی پرسپولیسی‌ها را رد كرده و با مبلغ ‌٤٠٠ و ‌٤٤ میلیون تومان به سپاهان بپیوند، گفت: به جان پسرم مبالغ قرارداد هیچ كدام از بازیكنان را نمی‌دانم اما فقط می‌دانم كه یكسری آدم‌ها با قلعه‌نویی مشكل دارند و مدام از حضور بازیكنان ستاره در تیم سپاهان و جذب بازیكن توسط تیم‌های صنعتی ایراد می‌گیرند. آنها با این تیم‌ها مشكلی ندارند و شاید بهتر بگوییم با من مشكل دارند.


امیر قلعه‌نویی درباره اولین دیدار تیم سپاهان در لیگ برتر مقابل استقلال تهران اظهار كرد: این بازی هم به مانند همه بازی‌ها خواهد بود و تنها سه امتیاز دارد. مطمئنا سپاهان نه با برد استقلال قهرمان لیگ برتر می‌شود و نه با شكست مقابل آن فوتبالش تمام می‌شود. برای من این تقابل اهمیت چندانی ندارد. تاكنون سه بار با تیم‌های مختلف مقابل استقلال بازی كردم كه دو مرتبه از آن را پیروز شدم و یك بار هم در ورزشگاه تختی به تساوی رسیدم. این بازی برای من حساسیت چندانی ندارد و البته شاید برای یك عده‌ای جور دیگری باشد.

 
[ یکشنبه 28 تیر 1388 ] [ 02:05 ق.ظ ] [ علی رضوی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :