تبلیغات
نارنج سبز ورزش و حاشیه ها

نارنج سبز ورزش و حاشیه ها
تحلیل ورزش و حاشیه های آن
نویسندگان
نظر سنجی
آیا ورزش کشور را در زمان علی آبادی موفق می دانید ؟ابر برچسب ها
لینک های مفید

کسی از حضرت علی(ع) پرسید آیا جود (بخشش) بهتر است یا عدالت؟ فرمودند: "عدل بهتر از جود است. به دلیل اینکه عدل هر چیزی را در جای خود قرار می‌دهد و هر حقی را به ذیحق واقعی خود می‌رساند. اما جود و بخشش، امور و جریان ها را از محل خودشان و مدارشان خارج می‌کند."

کمیته انضباطی بی انضباط !

کسی از حضرت علی(ع) پرسید آیا جود (بخشش) بهتر است یا عدالت؟ فرمودند: "عدل بهتر از جود است. به دلیل اینکه عدل هر چیزی را در جای خود قرار می‌دهد و هر حقی را به ذیحق واقعی خود می‌رساند. اما جود و بخشش، امور و جریان ها را از محل خودشان و مدارشان خارج می‌کند."

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حالی روز یکشنبه اقدام به بخشش خداداد عزیزی کرده که با توجه به عمل انجام شده از سوی این مربی، این سوال بزرگ پیش می آید که براستی در ورزش ما چرا و با چه توجیهی خاطیان به مجارات خود نمی رسند.

به گزارش خبرنگار مهر، ورزش ایران روزهای تاریکی را پشت سر می گذارد و روزی نیست که خبری ناگوار، گوش دوستداران ورزش را نیازارد. شکست ها ، سرخوردگی ها و ناکامی هایی که در ورزش ایران به وقوع می پیوندد از شمار انگشتان دو دست فزون تر رفته و بخشش خداداد عزیزی، دسته گل جدید دیگری است که مسئولان ورزش به آب داده اند.

خداداد عزیزی پس از اینکه سال گذشته به ضرب و جرح خبرنگار شیرازی پرداخت به گواه کیومرث هاشمی، معاون سازمان تربیت بدنی، باید به دلیل بی احترامی به ارزش ها، کنار می ماند، اما امروز بخشیده شده است. اگرچه عزیزی، از آذرماه سال گذشته تاکنون، کمتر طعم محرومیت را چشید و همگان می دیدند که حتی تیم خود را رهبری هم می کرد.

در این میان سیاست های ضد و نقیض فدراسیون فوتبال جالب توجه است. علی کریمی سال گذشته به دلیل انتقاد از فدراسیون فوتبال (که با راه نیافتن تیم ملی به جام جهانی معلوم شد انتقاداتش بجا بوده است) از فوتبال ایران کنار ماند اما عزیزی در ماه گذشته بارها و بارها به افشین قطبی که انتخاب فدراسیون فوتبال است، حمله کرده با این حال از سوی همین نهاد و مجموعه مدیریتی اش ، مورد عفو قرار می گیرد.

چند صباحی است که عدالت در ورزش مفهوم خود را از دست داده و همین بی عدالتی هاست که ورزش ما را اینچنین به خاک مذلت نشانده است. کسی از حضرت علی(ع) پرسید آیا جود (بخشش) بهتر است یا عدالت؟ فرمودند: "عدل بهتر از جود است. به دلیل اینکه عدل هر چیزی را در جای خود قرار می‌دهد و هر حقی را به ذیحق واقعی خود می‌رساند. اما جود و بخشش، امور و جریان ها را از محل خودشان و مدارشان خارج می‌کند."

مجتبی شریفی در خصوص بخشش عزیزی عنوان کرده موضوع بخشش این مربی با موافقت رئیس فدراسیون انجام شده است. به گفته رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، این کمیته چنین اختیاری را داشته چون شورای استیناف پس از صدور حکم محرومیت عزیزی، دیگر مسائل این پرونده را برعهده کمیته انضباطی گذاشته است.

این در حالی است که عبدالرحمان شاه حسینی چنین تفویض اختیاری را مجاز نمی داند. رئیس پیشین کمیته انضباطی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مطابق نص صریح ماده 92 مرجع صالح به صدور حکم عفو فقط کمیته استیناف است حتی اگر به موجب عدم اعتراض محکوم پرونده سابقا درکمیته استیناف مورد رسیدگی قرار نگرفته باشد این امر مانع صلاحیت صدور حکم عفو از سوی کمیته استیناف نیست.

به هر تقدیر، ورزش ایران روزهای نگران کننده ای را پشت سر می گذارد هرچند که این زنگ خطر را گوش شنوایی نیست. در این بلبشو، فدراسیون فوتبال هم که بتازگی ناکامی بزرگی را پشت سر گذاشته سهمی دارد که تصمیم گیری در خصوص عفو عزیزی، جدیدترین دستاورد سوال برانگیز این مجموعه است.

 
[ شنبه 3 مرداد 1388 ] [ 01:47 ق.ظ ] [ علی رضوی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :