تبلیغات
نارنج سبز ورزش و حاشیه ها

نارنج سبز ورزش و حاشیه ها
تحلیل ورزش و حاشیه های آن
نویسندگان
نظر سنجی
آیا ورزش کشور را در زمان علی آبادی موفق می دانید ؟ابر برچسب ها
لینک های مفید
با توجه به اینکه این ورزش به مدت 14 سال مورد مطالعه و بررسی دقیق قرارگرفته است و دارای قوانین و مقرراتی جامع می باشد، می توان آن را درجرگه یکی از مفید ترین ورزشهای فکری و جسمی قرار داد. بی شک این رشته ورزشی یکی از جذابترین، شادترین و سالمترین ورزش های خانوادگی قرن حاضر است. بعضی از قوانین این بازی نشئت گرفته از ورزش فوتبال می باشد و با توجه به این که ورزش فوتبال پرطرفدارترین ورزش جهان می باشد، جای امید است که این ورزش خیلی سریع جایگاه خود را در ایران و جهان بدست آورد. لازم به ذکر است این رشته ورزشی مورد تائید مرکز پزشکی ورزشی آکادمی المپیک جمهوری اسلامی ایران نیزمی باشد.


 

با توجه به رویکرد افراطی اقشار مختلف سنی از قبیل کودکان، نوجوانان و جوانان به بازیهای خشن رایانه ای که خود باعث پریشانی روحی، کم تحرکی جسمی و در نتجه آن بیماری خواهد شد؛ می توان این رشته ورزشی به عنوان جایگزین با هزینه بسیار اندک و درتمام محیط ها بطوریکه برای تمام اقشار جامعه قابل دسترس باشد و حتی به خانه آورد و از فواید  بی انتهای آن که درذیل شرح داده شده است، بهره جست.

1. تحرک فکری

2. تحرک جسمی

3. خلاقیت

4. تناسب اندام

5. بالا بردن توان مدیریت

6. بالابردن سرعت عمل و تصمیم گیری

7. ایجاد انگیزه دراعضاء خانواده درجهت ارتقا فکری و فیزیکی تمام اعضا خانواده از طریق یک ورزش ایرانی

8. مبارزه با بازی های مخرب رایانه ای و ایجاد یک جمع صمیمی در خانواده .

 

  1. بالا بردن تمرکز حواس.
  1. بالا بردن اعتماد به نفس.

11.آرامش و دور ریختن  هیجانات کاذب درونی .

12.امکان انجام این ورزش شاد و مفرح با کمترین فضا و هزینه .

13.امکان انجام برای تمامی اقشار جامعه (از کودک 4 ساله  تا پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها – جانبازان و معلولین – بانوان و آقایان – ناشنوایان و ...)

14.پیشگیری و درمان افسردگی .

15.استفاده از تاکتیک های ورزش های رزمی  در شاخه های مختلف این ورزش جهت     بدنسازی و اجرای تاکتیکها و تکنیکهای مختلف در این ورزش .

16.امکان انجام این ورزش به شکل خانوادگی و حتی شرکت در مسابقات رسمی در خانواده به عنوان یک ورزش مدیریتی در خانه ها و حتی محل کار و یا مدارس مساجد دانشگاهها و یا هر مکانی که بر روی آن حداقل یک فرش به ابعاد 3*2  متر و یا 4*3 متر قرار بگیرد .

17.کاهش وزن توسط این ورزش خانوادگی در کنار جمع صمیمی خانواده در یک مدت زمان کوتاه و سرگرم کننده .

18.  استفاده از پرطرفدارترین ورزش روز دنیا ((فوتبال)) جهت درک بهتراین بازی و زیبا تر شدن آن و یادگیری آسانتر و سریعتر آن و لذت بردن بیشتر از انجام این بازی.

19. سالم ترین ورزش خانوادگی قرن و تا به امروز تاریخ دنیا .

20. به علاوه کلیه مزایای ورزش های گروهی در شاخه های گروهی این رشته ورزشی  را موجود می باشد

تعریف نام رشته:

این رشته ورزشی که نام ایرانی آن (راگ) مخفف رشته ورزشی ایران گبه می باشد  که (ر) رشته ورزشی و حرف (ا) ایران و حرف (گ) گبه فرش سنتی ایران می باشد و نام لاتین آن (RUG) به معنای موکت و یا کف پوش می باشد.

تعریف نام شاخه های این رشته ورزشی :

نام این شاخه ها که به ترتیب شامل  فوتبال ببرها و فوتبال یوزپلنگ ها و فوتبال شیرها می باشد بر مبنای شکل جغرافیایی کشور ایران که مانند گربه سانان و نحوه حرکت افراد  که در بعضی اوقات در هنگام بازی مانند گربه سانان می باشد انتخاب شده ودارای جذابیت های خاص خود می باشد و نامهایی که زیر شاخه این اسامی قرار می گیرند بر مبنای تعداد بازیکنان، ابعاد زمین بازی، وسائل بازی و قوانین بازی با یکدیگرمتفاوت می باشند.


منبع : http://rugfootball.comطبقه بندی: معرفی ورزش ها و قوانین انها،
[ چهارشنبه 6 بهمن 1389 ] [ 12:03 ق.ظ ] [ علی رضوی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :