تبلیغات
نارنج سبز ورزش و حاشیه ها

نارنج سبز ورزش و حاشیه ها
تحلیل ورزش و حاشیه های آن
نویسندگان
نظر سنجی
آیا ورزش کشور را در زمان علی آبادی موفق می دانید ؟ابر برچسب ها
لینک های مفید

اخراج افشاگر به جای متهم اصلی؛

علی كفاشیان در حالی به همراه رفیق دیرینه خود‍، محمد حسن زاده را به عنوان افشاگر پرونده صغر سنی متهم كردند كه كفاشیان و رئیس وقت فدراسیون جودو از موضوع صغر سنی جودوكاران مطلع بودند.


موضوع صغر سنی برخی از ورزشكاران ما كه جعلی‌بودن شناسنامه آن‌ها در دوره‌هایی مطرح شد و به‌عنوان یك مشكل باعث به وجود آمدن حاشیه های فراوانی شده، ظاهرا دلایل ریشه‌ای دارد كه باید به آن‌ها پرداخته شود.

به گزارش فردا؛ یكی از دلایل توجه به مدارك جعلی مسائل روانی است و عرصه ورزش هم همانند دیگر عرصه‌ها از موضوع مدارك جعلی رنج می‌برد.در این بین جودو یكی از ورزشهایی است كه در سال های اخیر به قدر كافی حاشیه داشته و در بحث جعل هویت و صغر سنی نیز بیش از سایر رشته های ورزشی فعال بوده است.


در این بین مسائلی مطرح شده كه مربوط به بیش از 7 سال پیش و زمان ریاست محمد درخشان در فدراسیون جودو می باشد. كفاشیان معاون وقت ورزشی سازمان تربیت بدنی و رییس مجمع عمومی فدراسیون جودو در سال 82 درپنجمین جلسه مجمع عمومی این فدراسیون از وجود صغر سن در تیم های ملی نوجوانان و جوانان از سوی نماینده دانشگاهیان در این مجمع مطلع شده بود .


در حالی كه طبق اسناد موجود، موضوع صغر سنی جودوكاران از سوی محمد حسن زاده، نماینده اعضای دانشگاهیان در این مجمع مطرح شده و كفاشیان نیز از انجام چنین امری با خبر بود، نه تنها هیچ اقدامی از سوی رئیس مجمع انجام نگرفت بلكه با اخراج افشاگر پرونده، فرد متهم و دوست صمیمی اش را با خود به فدراسیون فوتبال برد.


علی كفاشیان با محمد درخشان رییس وقت فدراسیون جودو كه هم زمان معاون فرهنگی و پارلمانی سازمان ورزش نیز بود، رفاقت دیرینه داشت وهمین امر سبب شد پس از بركناری درخشان از معاونت سازمان و ریاست فدراسیون جودو، توسط كفاشیان به فدراسیون فوتبال برده شده و ریاست كمیته بازاریابی این فدراسیون به وی سپرده شود.


از همین رو كفاشیان بدون آنكه اقدامی در راستای این معضل انجام دهد با رایزنی، نماینده دانشگاهیان در مجمع عمومی فدراسیون جودو كه نسبت به صغر سنی در تیمهای ملی اعتراض نموده بود را از مجمع اخراج و چند ماه بعد دستور تشكیل كمیته انظباطی فدراسیون جودو را صادر نمود كه این كمیته با حضور نماینده كفاشیان و ریاست، قضاوت و نظارت رییس وقت فدراسیون جودو تشكیل و نماینده دانشگاهیان و افشاگر صغر سنی در تیم های ملی به دوسال محرومیت از فعالیت در جودو و مربیگری محكوم گردید.

 

 

 

ورزش یكی از بخش‌های مهمی است كه باید در مدیریت آن وسواس و حساسیت خاصی نشان داده شود. این‌كه مدیران غیرمتخصص در ورزش ما حضور دارند لطمه سنگینی به این بخش وارد می‌كند و مشكل زمانی بدتر و حاد می‌شود كه در مقابل سكوت پیشه می كنند.

منبع:   http://ayandenews.com/news/24499/

طبقه بندی: خبر ورزشی،
[ پنجشنبه 7 بهمن 1389 ] [ 01:11 ق.ظ ] [ علی رضوی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :