تبلیغات
نارنج سبز ورزش و حاشیه ها

نارنج سبز ورزش و حاشیه ها
تحلیل ورزش و حاشیه های آن
نویسندگان
نظر سنجی
آیا ورزش کشور را در زمان علی آبادی موفق می دانید ؟ابر برچسب ها
لینک های مفید

بهزاد كتیرایی:

صدا و سیما جام جهانی را 7 میلیارد تومان خریده است. آیا پرداخت حدود 13 میلیارد تومان یا دو برابر حق پخش جام جهانی به لیگ برتر فوتبال برای هر فصل كم است كه مسئولان فدراسیون بیشتر می خواهند یا شاید تصور می كنند، جذاب تر از جام جهانی است؟! / وقتی یك مدیر در سیستمی جواب نمی دهد، باید برود و آقای كفاشیان كه می گوید، با رفتنش از فوتبال چیزی درست نمی شود، باید بداند، اتفاقاً با رفتنش وضعیت فوتبال بهبود پیدا می كند


یك مدیر ورزش كشور در پاسخ به موضع گیری های مسئولان فدراسیون فوتبال در خصوص حق پخش تلویزیونی، با اشاره به پرداخت 40 میلیارد تومانی حق پخش طی سه سال اخیر به فدراسیون فوتبال، مشكل اصلی فوتبال ایران را مشكل مدیران فدراسیون در اداره این مجموعه تلقی كرد و  هدف از  طرح موضوع كمبود اعتبارات فدراسیون فوتبال در مقطع كنونی را انحراف افكارعمومی قلمداد كرد كه همچنان توقعشان از مسئولان فدراسیون فوتبال استعفاء و سپردن امور به اهلش است.

بهزاد كتیرایی رئیس پیشین فدراسیون های كاراته و ووشو با اشاره به موضع گیری های برخی مسئولان فدراسیون فوتبال از جمله رئیس این فدراسیون در گفت و گو با خبرنگار «آینده» متذكر شد: واقعیت فوتبال كشور این است كه مشكل اصلی حق پخش تلویزیونی و رقم این حق پخش نیست ، بلكه مشكل اصلی مدیریت است. اینكه بخواهیم دشمنان فرعی ایجاد كنیم و دست به فرافكنی مشكلات اصلی بزنیم، رویه درستی نیست و بهتر است بیاییم مشكلات مدیریتی فدراسیون فوتبال كه به قبل از مدیریت دادكان و دخالت هایی كه فیفا كرد، بر می گردد را رفع نماییم و برای توجیه عملكرد ضعیف فدراسیون، مستمسك بهانه هایی كه برای مردم چندان تازگی ندارد، نشویم.

وی افزود: كفاشیان اعلام كرده كه در فدراسیون گذشته 2 میلیارد درآمد داشتند، اما الان در طول سه سال اخیر و تا پایان این فصل لیگ برتر مجموعاً 40 میلیارد تومان تنها بابت حق پخش دریافت كرده اند، حال آنكه تا آنجا كه اطلاع دارم، صداوسیما بازیهای جام جهانی را  7میلیارد تومان خریده است. در عین حال صدا و سیما یك فصل لیگ را می خرد و هر هفته دو بازی پخش می شود و البته چند بازی جام حذفی هم پخش می شود كه شاید بازیهای مهمش به 64 بازی نرسد. حال این پرسش مطرح می شود كه آیا 64 بازی جام جهانی با همین تعداد بازی مهم لیگ، یك ارزش دارد؟ آیا پرداخت حدود 13 میلیارد تومان یا دو برابر حق پخش جام جهانی به لیگ برتر فوتبال برای هر فصل كم است، كه مسئولان فدراسیون فوتبال بیشتر می خواهند یا شاید تصور می كنند، لیگ فوتبال ایران كه سكوهای تماشاچیانش خالی است، جذاب تر از جام جهانی است؟! البته كسی مخالف پرداخت حق پخش فوتبال نیست اما حاصلش چیست؟ سالیانه 400 میلیارد از منابع دولتی در فوتبال هزینه می شود اما امروز در شرق آسیا راجع به فوتبال ایران چه فكری می كنند و چه حاصلی داشته است؟

وی تاكید كرد: ایران به لحاظ فنی و مدیریتی از فوتبال شرق آسیا به عنوان طلایه دار مستطیل سبز در قاره كهن به شدت دور افتاده و در سال جاری نیز تیم های فوتبال در تمامی مسابقات قاره ای ناكام بوده اند و این نشان می دهد مشكل فوتبال ایران پول نیست و اتفاقاٌ مشكل تزریق بیش از حد بودجه دولتی به فوتبال است. اینكه رئیس فدراسیون فوتبال می گوید ما در آسیا 15 یا 16 رقیب داریم یك فاجعه است و باید به جای آنكه در پی جذب اعتبار باشند، در پی رفع این مشكلات باشند و اتفاقاً معضل اصلی همین دوپینگ 400 میلیارد تومانی بودجه است كه از جیب ملت می رود و هیچ افتخار و نشاط و غرور ملی برای مردممان به همراه ندارد. اگر به جای فوتبال، این اعتبارات در كشتی، وزنه برداری و ورزشهای رزمی هزینه می شد، بهتر نتیجه می گرفتیم، كما اینكه امروز بودجه در فوتبال هزینه می شود و قهرمانی جهان را كشتی و دیگر رشته های غیرفوتبالی ایران تصاحب می كند.

كتیرایی با بیان اینكه تنها راهكار موجود تن دادن رئیس فدراسیون فوتبال به استعفاء و سپردن مسئولیت به تیم جدید و توانمند است، گفت: اینهایی كه می گویند فوتبال بدون حق پخش می‏میرد، باید بدانند فوتبال با حضور این آقایان می میمرد. من وقتی رئیس فدراسیون كاراته بودم و تیم ملی در مسابقات جهانی ژاپن ناكام ماند، علی رغم آنكه تیم های ملی به شكل وسیعی به لحاظ مالی و روحی تامین شده بودند و مشكل از جانب بنده نبود، وقتی آقای علی آبادی گفت باید بروی، استعفاء دادم. وقتی یك مدیر در سیستمی جواب نمی دهد، باید برود و آقای كفاشیان كه می گوید، با رفتنش از فوتبال چیزی درست نمی شود، باید بداند، اتفاقاً با رفتنش وضعیت فوتبال بهبود پیدا می كند و لااقل از این بن بست خارج می شود.

مدیركل پیشین حراست سازمان تربیت بدنی در پاسخ به این پرسش كه با توجه به عدم استعفای رئیس فدراسیون فوتبال علی رغم افتضاح در این رشته، چه باید كرد، عنوان نمود: كمیته ملی المپیك به عنوان متولی اصلی ورزش كشور در سطح بین الملل، با توجه به اختیاراتی كه دارد می تواند به دلیل عدم كارآیی، فدراسیون فوتبال را منحل و یك فدراسیون دیگر تشكیل دهد كه كارایی داشته باشد و چون كمیته یك نهاد غیردولتی است، فیفا از دخالت دولت چیزی نمی‏ گوید و البته باید یك هماهنگی بین كمیته و سازمان ورزش باشد و در این صورت دیگر نیازی به كشیدن ناز مدیران برای استعفاء آقای كفاشیان و همكارانشان نیز نیست.

وی با انتقاد از اشخاصی كه تلاش می كنند از مراجع عالی نظام هزینه كنند، تاكید كرد: باید شان مراجع عالی كشور حفظ شود و اینكه وقتی هرشخصی یا مسئولی مشكلی دارد، بخواهد اینگونه و آن هم در تریبون عمومی طرح نماید، غیرصحیح است و قطعاً چنین رفتارهایی برای موضوعی همچون فوتبال در راستای مصالح نظام نیست.


http://ayandenews.com/news/26057/طبقه بندی: تحلیل ورزشی،
[ چهارشنبه 4 اسفند 1389 ] [ 03:35 ب.ظ ] [ علی رضوی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :