تبلیغات
نارنج سبز ورزش و حاشیه ها

نارنج سبز ورزش و حاشیه ها
تحلیل ورزش و حاشیه های آن
نویسندگان
نظر سنجی
آیا ورزش کشور را در زمان علی آبادی موفق می دانید ؟ابر برچسب ها
لینک های مفید
امیر حاج‌رضایی. کارشناس فوتبال
برگزاری دیدار دوستانه و خیرخواهانه ستارگان فوتبال جهان با تیم ستارگان فو‌تبا‌ل ایران که عواید آن به بیماران ام‌اس اختصاص خواهد یافت، اتفاقی بسیار خوب در عرصه فوتبال ایران است. در تمام دنیا ستاره‌ها و چهره‌های ورزشی، چه آنها که دیگر بازی نمی‌کنند و بازنشسته شده‌اند و چه فعالان، در امور خیریه شرکت می‌کنند و خوشحالم که این سنت نیکو در ایران نیز موردتوجه قرار گرفته است به‌ویژه اینکه عواید این دیدار دوستانه نصیب بیماران صعب‌العلاج می‌شود و جامعه را نسبت به این بیماری که در سال‌های اخیر نیز شیوع پیدا کرده است، آگاه می‌کند.
 البته پیش از این نیز چهره‌های ورزشی ایران به‌صورت انفرادی در فعالیت‌های اجتماعی مربوط به بیماری‌های خاص شرکت می‌کردند، اما تفاوت این رویداد، حضور چهره‌های جهانی فوتبال نظیر میشل سالگادو، لوئیس فیگو، روبرتو کارلوس، فابیو کاناوارو، گوتی، فرناندو هیرو، ویتور بایا، بودو ایگنر، پاتریک کلایورت، فرناندو مورینتس، مارسل دسایی، استیو مک‌منمن، ادگار داویدز، کریستین کارمبئو و... در ایران است که درواقع تبادلی فرهنگی بین ایران و کشورهای دیگر را رقم خواهد زد. علاوه‌براین اگرچه عواید مالی فعالیت‌های خیرخواهانه معمولا به گروه اجتماعی خاصی تعلق می‌گیرد ولی عواید غیرمالی و معنوی انجام این نوع فعالیت‌ها توسط ستارگان ورزشی به ‌کل جامعه می‌رسد. چه مردمی که به ورزشگاه می‌آیند و چه مردمی که از طریق اخبار این رویدادها در رسانه‌ها، در جریان آنها قرار می‌گیرند، از روحیه انسان‌دوستی ورزشکاران تأثیر می‌پذیرند. این امر مخصوصا برای ما ایرانی‌ها که انسانیت و عاطفه، بخشی از شخصیت اجتماعی‌مان است، بسیار مهم است. نکته دیگری که باید در اینجا به آن اشاره شود، فسادهایی است که بعضا در فوتبال مشاهده می‌شود و دوستداران فوتبال را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

مردم باید بدانند که در کنار اکثریتی که به‌دنبال منافع شخصی‌شان از ورزش هستند، اقلیتی شریف نیز وجود دارند که دغدغه مردم را دارند. اگرچه این موضوع نمی‌تواند چهره فوتبال کشور را از آلودگی‌ای که دچار آن است، پاک کند و مبارزه با فساد باید به‌صورت گسترده در فوتبال دنبال شود ولی شرکت ستارگان در امور خیریه می‌تواند وضعیت کنونی را برعکس کند و ما شاهد کم‌شدن کسانی باشیم که تنها به فکر مطامعشان هستند.

زدودن فساد از فوتبال، هم به مدیریت پاک و همت بلند مسئولان نیاز دارد و هم به موازات به فعالیت‌های فرهنگی محتاج است. امیدوارم این نوع فعالیت‌های خیرخواهانه روزبه‌روز بیشتر شود و درعین‌حال براساس اصول صورت گیرد تا نتایج آن به دست نیازمندان واقعی برسد.

شرق/طبقه بندی: تحلیل ورزشی،
[ شنبه 3 مرداد 1394 ] [ 10:41 ب.ظ ] [ علی رضوی ]
.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :